HomeKrása a zdravíNedovolte, aby léto vaší pokožce pričarovalo roky navíc! Co zabere při jejím...

Nedovolte, aby léto vaší pokožce pričarovalo roky navíc! Co zabere při jejím omlazení?

-

Léto si žádá speciální ošetření pokožky.
Letní slunce je příjemné, stejně jako plavání v bazénu. Na druhé straně, právě během léta je naše pokožka vystavena mnohým vlivům, které se mohou podepsat pod její předčasné stárnutí.

Chlorová voda v bazénech, sluneční záření, ale také klimatizace jsou faktory, které mohou mít na pleť negativní dopad. Změny na kůži podmiňuje část ultrafialového záření, které podle vlnové délky rozdělujeme na UVB a UVA záření.

čaj, relax, detox, žena
ČTĚTE VÍCE
Co dokáže pravidelné pití správně zvoleného čaje?
„Spektrum UVB se podílí na tvorbě vitamínu D, ovlivňuje imunitu, pomáhá při hnědnutí pokožky, ale zároveň způsobuje její zarudnutí až spálení. Vede k zdrsnění, neživému vzhledu pleti, tvorbě pigmentací a urychluje vrásčitost,“ upozorňuje vedoucí lékařka MUDr. Janka Holešovská, MBA. z popradské kliniky Medicor předpisy: „UVA proniká do hlubších vrstev kůže, podkopává základy a strukturu kůže, protože rozrušuje a ničí vlákna kolagenu a elastinu. Způsobuje přímo zhnědnutí pokožky, bez výraznějšího zarudnutí. Je zodpovědné za předčasné stárnutí a tvorbu vrásek, ztrátu odolnosti a pružnosti, tvorbu rozšířených cévek a pigmentací. „Oba typy záření podle odbornice svým kumulativním vlivem zvyšují riziko vzniku rakoviny kůže.

Pokožka potřebuje po horkých dnech a zvýšené dávce záření přiměřené ošetření. Na laserové zákroky, chemický peeling či aplikování kyseliny hyaluronové bychom měli na jistý čas zapomenout. Minimálně do podzimu. Vhodná je nyní jedinečná drakuloterapia, jinak nazývaná i plazma terapie. „Jde o metodu, při které využíváme přirozený regenerační účinek plazmy. Neexistuje žádné jiné sérum, které by obsahovalo více přírodních proteinů, růstových faktorů a které by mělo lépe reparační schopnosti. Výhodou ošetření je, že ve srovnání s ostatními technikami jde o vlastní krev a ne o cizorodé látky, „říká Holešovská.

ručník, žena, koupelna
ČTĚTE VÍCE
Důkladné čištění obličeje ráno a večer? Proč tento rutinní postup kosmetička hvězd nedoporučuje?
Drakuloterapia se ve světě medicíny etablovala nejen díky svým pozitivním účinkem při regeneraci pokožky a její omlazení. Efektivně pomáhá při odstranění vrásek a hojí jizvy, například po akné. Vyhledávaná je mezi pacienty, které trápí strie, případně různé typy dermatóz. Navíc, na místech, kde jsou vlasové cibulky zachovány, dochází k opětovnému růstu vlasů.

Základem drakuloterapie je jedinečné složení vlastní krve pacienta. „Jde o zanedbatelný odběr, do 16 mililitrů. Následně se odebrána krev umístí do speciální centrifugy, kde se od krve oddělí jednotlivé části. Pro nás jsou důležité krevní destičky, které obsahuje právě jedna ze složek – plazma. Její součástí jsou totiž různé růstové faktory a proteiny, které regenerují pokožku. Zároveň podporují a urychlují její hojení. Získaná plazma se bezprostředně aplikuje přímo na místo, které si zákrok vyžaduje, „popisuje postup Holešovská.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img