HomeKrása a zdravíDůkladné čištění obličeje ráno a večer? Proč tento rutinní postup kosmetička hvězd...

Důkladné čištění obličeje ráno a večer? Proč tento rutinní postup kosmetička hvězd nedoporučuje?

-

Důkladné čištění obličeje ráno i večer nemusí být takovým benefitem pro kůži, jak si myslíte. Časem jsme si všichni našli jisté rituály péče o pleť, které dodržujeme. A ruku na srdce – je jich spíše více než méně. K naší ranní rutině patří i důkladné čištění pleti. Ale …

Známá kosmetička celebrit z New Yorku, Joanna Vargas, jejíž klientkami jsou hvězdy jako Rachel Weisz, Julianne Moore, Naomi Watts či Emily Mortimer, na své stránce doporučuje takové důkladné čištění pokožky jen jednou denně.

vlasy, žena, péče, pokožka hlavy, koupelna
ČTĚTE VÍCE
Znáte zázračný prostředek na vlasy? Vaši peněženku téměř nezatíží
Pokud jste si večer vyčistili pokožku důkladně čistícím gelem, je zcela zbytečné tento postup ráno opakovat. Joanna Vargas důrazně nedoporučuje ranní čištění obličeje tímto způsobem. Může to totiž vést k „pročištění“ pokožky, protože přirozené mastné ochranné bariéry kůže se smývají právě agresivním čištěním a mytím. Výsledkem jsou pupínky, suchá a zarudlá pokožka – to vše může urychlit stárnutí pokožky.

Abyste pleť tímto způsobem nezbavovaly vlhkosti a přirozených olejů, měli byste se důkladné péče o pleť věnovat pouze večer. Je důležité správně se odlíčit a odstranit z obličeje nečistoty, dopřát pokožce výživu. Následující ráno stačí lehké omytí obličeje čistou vodou, případně následně už použít pouze micelární vodu. Zapomenout byste však neměli na aplikování hydratačního krému rovněž krému s UV faktorem.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img