HomeRady a NávodyLezení s Patagonií

Lezení s Patagonií

-

Když si sednete na pivo s lezci, obvykle se debata rychle zvrtne na lezení a už není úniku. Asi to bude tím, kolik benefitů lezení má. Kombinace náročného silového tréninku s maximálním soustředěním a přemýšlením, které ti úplně vyčistí hlavu od každodenního balastu, je zřejmě přesně to, co lidé potřebují. A vůbec kvůli tomu není třeba jet až do Patagonie.

Patagonie však má lezení v genech, a proto má lezecké oblečení v jejich nabídce nezastupitelné místo. Podíváme se na několik modelů lezeckých kalhot od Patagonie, které můžeš najít v prodejně wilderoben v pánských i dámských verzích.

Pokud se někdy ocitneš ve Španělsku při výstupu na La Dura Dura, možná uslyšíš „Venga! Venga!“ od pozorovatelů na zemi, což znamená „Pojďme, pojďme!“ Patagonie vybrala tento pokřik jako název pro technické lezecké kalhoty vyrobené z organické bavlny a polyesteru se špetkou spandexu, čímž se dosahuje zároveň měkkosti i pružnosti. 

Venga Rock Pants jsou pohodlné a funkční, a přitom vypadají inteligentně – myslíme tím nenásilný dizajn, který na dálku nekřičí, že jsi právě slezl z hory a klidně je můžeš vzít do hospody. Venga Rock Pants od Patagonie shrnují to, o čem značka je – výkon, minimalistický outdoorový styl a udržitelnost ve stejné míře.

Nejodolnější – takovýto přívlastek dostaly lezecké kalhoty Patagonia Gritstone ve srovnávacím testu na portálu gearjunkie. Jsou jako stvořené na lezení na ostrých skalách, komínech a členitých cestách. Každý prvek Patagonia Gritstone Pants je zaměřen na odolnost. Přestože nejsou nejsnazší, dá se v nich dobře pohybovat a mají silně vyztužená kolena, což je pro určité disciplíny nutné. Díky odolnému materiálu by měly vydržet hodně let pravidelného lezení. Jediné, na co se příliš nehodí, je lezení v létě při vysokých teplotách.

Kalhoty Patagonia Escala, navrženy speciálně na lezení z měkkého, ale odolného materiálu. Směs bavlny, polyesteru a spandexu je dost hrubá, ale zůstává prodyšná a hřeje podstatně méně než například džínovina porovnatelné hustoty. Je to díky integraci s technologií COOLMAX® CORE, která během aktivity odvádí vlhkost od těla. Střih a všechny detaily jako kapsy jsou podřízeny účelu, ale v takto dobře vypadajících lezeckých gatích můžeš klidně zůstat celý den a celý večer.

Patagonia Caliza Pants jsou dámské lezecké kalhoty, které tě dostanou na první dotek. „Materiál je to, co mě jako první zaujalo a vzbudilo mé nadšení z těchto kalhot. Lehká bavlna je měkká, pružná a zároveň odolná. A překvapivě měkké švy jsou strategicky umístěny, což pomáhá s pohodlím při klíčových lezeckých pohybech,“ napsala nadšená recenzentka na gearjunkie.com.

Hledáš vysloveně letní model? Patagonie Hempi Rock Pants jsou ideální na nošení v horkých podmínkách, protože chladí, chrání před sluncem nebo bodavým hmyzem a navíc směs konopí/polyester rychle schne a vyžaduje jen malou péči. To z nich zároveň dělá skvělé kalhoty na cesty, hlavně pokud se chystáš do teplých krajin. Jeden z testerů se vyjádřil, že „jelikož jsou Patagonia Hempi Rock Pants tenké a lehké, nebyly by mou první volbou pro „plnokontaktní“ lezení na drsnějších skalách. Přesto nevykazují žádné poškození po trénincích na pískovci – ukázaly se odolnější, než jsem původně očekával. Patagonia deklaruje, že tkanina je vhodná pro standardní lezení a zatím se mi do nich nepodařilo udělat díru.“

Mohlo by Vás zajímat

spot_img