HomeRady a NávodyPři výběru střešních nosičů hleďte na tyto aspekty

Při výběru střešních nosičů hleďte na tyto aspekty

-

Jste milovníkem jakýchkoli výletů a rádi vyrážíte klidně až na druhý konec republiky? Rodinné výlety jsou pro psychický odpočinek jako stvořené. Jenže pokud vyrážíte na více než víkend a vezete s sebou kola, pro osobní věci vaší rodiny již nemusí být dostatek místa. V takovém případě se jistě mohou hodit střešní nosiče. Jelikož je na trhu velké množství nosičů, něco málo vám o nich prozradíme. 

Rozhodování dle ceny

Mnoho zákazníků vybírající nosiče, se rozhodují pouze dle ceny. To samozřejmě můžete, ale je mezi nimi značný rozdíl, proto dávejte pozor. Nosiče lze koupit od necelých dvou tisíc až do deseti tisíc. Dva tisíce, to je jistě lákavá cena, ale pouze pro ty, kteří chtějí převážet například jen jedno kolo nebo lyžařské vybavení. 

Takové nosiče totiž bývají vyrobeny především z plastu. Materiál je sice pevný, rozhodně spolehlivý, ale má nižší nosnost. U dražších nosičů je to jiné. Jsou vyrobeny z hliníku nebo oceli a mají vyšší nosnost. A to až pro čtyři kola či velký střešní box na vaše osobní věci. Doporučujeme tedy více hledět na materiál, z nichž jsou nosiče vyrobeny. Nikdy se nesnažte nosiče přetěžovat. Jde o bezpečnost vaši, ale i ostatních řidičů. 

Nosiče musí na autě pevně sedět

Dalším kritériem pro výběr, je možnost upevnění nosiče na střechu vozu. Nejdříve se na střechu auta podívejte – máte na ni hagusy již od výrobce? Pokud ano, pořiďte na ně příčníky. V případě, že budete převážet kola, dokupte ještě držáky pro kola. Pokud hagusy nemáte, bude potřeba koupit příčníky, které se uchycují pod lem střechy – většinou nade dveře. Nabídku i s vysvětlením je možné prohlédnout na Autodoplňky-obchod.cz. Odteď již nemusíte dělat kompromisy, ale můžete si převést to, co budete chtít.  

Mohlo by Vás zajímat

spot_img