HomeLifeStyleCo je důležité při home office? I neformální online setkání

Co je důležité při home office? I neformální online setkání

-

Ten zasáhl vztahy ve firmách, a tedy i oblast řízení lidských zdrojů. „Firma si udrží správný chod tehdy, pokud bude zaměstnancům důvěřovat, dobře nastaví způsob sledování jejich výkonu a bude se nadále aktivně starat o vztahy a zdravou atmosféru na pracovišti,“ říká ředitelka lidských zdrojů společnosti Solitea Jindra Háchová.

Podle ní je nutné, aby si na práci z domova zaměstnanci zvykli, našli si v ní svou rutinu a respektovali ji jako běžný pracovní režim. Pokud při home office chybí vzájemná důvěra, v permanentním stresu může být podle odbornice zaměstnanec i řídící manažer. Pokud jde o výkon, ten je klíčový i bez lockdownu, ale v podmínkách vzdálené komunikace je třeba, aby byl dobře sledován, jak zaměstnancům, tak i manažerem. Výkonu v těchto podmínkách napomáhá sebekázeň.

Dále také pomáhá, pokud je nastaven systém, kterým lze průběžně výsledky vyhodnocovat a pravidelně pracovat se zpětnou vazbou. Je nutné, aby se manažer snažil všemi dostupnými prostředky vztahy a atmosféru podporovat. „Například i tím, jakou atmosféru dokáže vytvořit při videokonferencích. Máme po roce dostatek zkušeností s mítinky přes videokonference a výsledek je velmi často ovlivněn tím, v jakém tónu dokážeme online setkání vést. Humor, či sdílení osobních příběhů nepovažuji v této době i situaci za ztrátu času. Spíše naopak, „míní Háchová.

Pro dobré řízení lidských zdrojů je podstatné, aby byla firma a její vedení co nejblíže k zaměstnancům, ačkoli to fyzicky není možné. Je proto dobré využívat všechny příležitosti na aktivní komunikaci s týmem nebo s jednotlivci, ačkoli je nutné událost přesunout do online formátu. Podle Háchovej je důležité vyjadřovat zaměstnancům dík a ocenit je za jejich práci. Kromě toho jsou podstatné neformální online setkání, na kterých by zaměstnanci neřešili pracovní věci, ale i běžné témata, což může fungovat jako forma psychohygieny.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img