HomePro ženyPodle čeho vybírat fitness legíny na pilates nebo na jógu?

Podle čeho vybírat fitness legíny na pilates nebo na jógu?

-

Prkno, čaturanga, pes s hlavou dolů a pes s hlavou nahoru. Je vám to povědomé?

Pozdrav Slunci bývá zakomponován do většiny jógových lekcí a nejen u této sestavy, kdy se často v rychlém sledu mění těžiště těla, zjistíte, že s dobře padnoucím oblečením se můžete lépe soustředit na správné provedení.

Správné legíny na jógu nebo legíny na pilates jsou v tomto případě základem.

Legíny střižené na tělo

Že legíny obepínají postavu, to si všimne i ten, kdo je vidí napoprvé z rychlíku. V tom je ovšem přednost i úskalí tohoto stále oblíbenějšího kousku oděvu, který už dávno nepatří jen do tělocvičen a jógových či pilates studií.

Kvalitní fitnees legíny na pilates a fitness legíny na jógu počítají s ženskou anatomií a poskytují komfort i volnost pohybu.

Nikde by neměly dřít ani obepínat tělo moc natěsno a v ideálním případě je jejich konstrukce taková, že v nich můžete udělat provaz nebo se postavit na hlavu a drží tam, kde mají.

Dámské legíny na jógu – 4F

Vyšší pas nic nezkazí

Bokové fitness legíny možná vypadají dobře, ale při cvičení vám poskytnou medvědí službu.

Nejen, že vám v chladnějších místnostech potáhne na záda, ale při dynamičtějších prvcích budou s největší pravděpodobností sjíždět dolů.

Lektor či lektorka lekce jistě ráda dohlédne, zda cvičíte správně, barvu a detaily vašeho spodního prádla ovšem nejspíš vidět nemusí. S fitness legínami s vysokým pasem se o stav oblečení nebudete muset vůbec starat ani v nejnáročnějších pasážích.

Některé typy těchto legín mají navíc v pase šňůrku na případné dotažení a ještě stabilnější umístění.

Dbejte na kvalitu materiálu i provedení

Mnoho začátečnic, které na první lekci prostě vytáhnou první legíny, které jim padnou pod ruku, zjistí, že v modelech na městské popocházení se pot nikam nevsaje a cvičení tak není příliš příjemné.

Proto se vyplatí cvičit ve fitness legínách s funkčními vlastnostmi, které dobře odvádějí pot, jsou příjemné na nošení, nikde neškrábou a švy jsou vytvořené tak, že je vůbec necítíte.

Dámské legíny na jógu a pilates – 4F

Správná velikost

Nekupujte si legíny menší, než je vaše běžná velikost. Materiál se sice dokáže natáhnout, ovšem v příliš těsných legínách znemožníte správné cirkulaci krve, pas by neseděl v místě, kde jej opravdu máte a legíny by se všemožně zařezávaly.

A při větší velikosti by vám zase na všemožných partiích plandaly. Ať už jste příznivkyní revolučního cvičení pana Josepha Pilatese nebo se jdete ponořit do flow tisíce let starých ásán, dobré legíny vaši praxi jistě podpoří.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img