HomeRady a NávodyHledat práci po studiích nemusí být složité. Držte se těchto rad

Hledat práci po studiích nemusí být složité. Držte se těchto rad

-

Ať už budete končit střední odborné učiliště, střední školu, gymnázium nebo vysokoškolské studium, bude na vás, abyste si co nejdříve našli své první zaměstnání. Pokud jste absolvovali brigády během studií, nebo chodili na praxi, máte určitou výhodu, a do životopisu si tyto činnosti budete moci uvést. Co vše udělat pro to, abyste zaměstnání našli rychle a bez jakýchkoli potíží.

Základem je kvalitně napsaný životopis

Abychom získali nové zaměstnání, pokud to není přes známé, kteří vás znají, budete potřebovat životopis. Ten můžete posílat poštou, e-mailem i přinést do firmy osobně. Životopis neboli curriculum vitae vás musí skvěle reprezentovat. Jak? Nejen obsahem, ale i vzhledem a dokonalou gramatikou. Chyby nebo katastrofální úprava by mohla budoucí zaměstnavatele natolik odradit, že by vás nepřijali. Zvláště na pozicích, kde by bylo psané slovo vaším denním chlebem.

Uveďte vše důležité, nezapomeňte na kontakty, aby se vám zaměstnavatel – certifikace firem dovolal, měl kde odeslat e-mail. Neuvádějte rodinný stav, počet dětí, informace o politickém nebo náboženském zaměření. Tyto informace nemá právo zaměstnavatel vědět, pokud nechcete.

Vypíchněte vaše studijní úspěchy, nejen nejvyšší dosažené vzdělání, ale i různé kurzy, např. jazykové, z oblasti IT, reklamy…

Uveďte i vaše přednosti, jako spolehlivost, loajalita, čestnost, časová flexibilita, ochota pracovat přesčas a o svátcích…

Hledejte, kde se dá radí Personalistka.cz

K nalezení práce vám pomůže internet a pracovní portály jako Personalistka.cz nebo Abecedaprace.cz i osobní pochůzky na úřad práce, ale také do firem, které máte poblíž svého bydliště. Osobní kontakt dělá mnohé a někdy se stane, že i firma, která zatím o nové pozici jen uvažovala, vámi bude tak nadšena, že uvažování převede v okamžitou realizaci.

Poptejte se i u rodiny, známých, přece jen by mohli vědět o pracovní pozici, která bude brzy k obsazení za paní, která jde do důchodu, na mateřskou, nebo za někoho, kdo je nemocný a už se nevrátí.

Snižte své přehnané nároky

Sehnat práci vám pomůže i to, když nebudete hned na začátku požadovat 40 000 Kč čistého, nestandardní benefity, pracoviště na nadstandartní úrovni s relaxačním koutkem… U prvního zaměstnání můžete sáhnout po práci, kterou se rozhodnete vykonávat po nějakou dobu, během níž nadobudete svou první praxi, získáte potřebné peníze na podnájem atd., a budete si hledat zaměstnání, které skutečně chcete vykonávat dlouhodobě.

S elánem, chutí do práce a hezky napsaným životopisem bude nová práce vaše za krátký ča.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img