HomeRady a NávodyPojistka, která otevírá dveře

Pojistka, která otevírá dveře

-

Měníte zaměstnání a přemýšlíte, čím ohromit personalistu? Jak dát najevo, že jste spolehlivý a odpovědný člověk, kterého stojí za to zaměstnat, nebo mu dát dokonce lepší pracovní příležitost než doposud měl? Lépe, než sto slov o tom, jaký jste odborník, poslouží jeden obyčejný papír – se smlouvou o pojištění.

Doslova paf bude nový potenciální šéf z vámi uzavřeného pojištění odpovědnosti zaměstnance. Jedná se totiž o ochranu, která zafunguje v případě, že se vám něco nepodaří, něco rozbijete, něco zničíte nebo někoho nešťastnou náhodou zraníte. Zatímco bez pojištění byste škodu museli zaplatit ze svého, s pojistkou to bude jiná liga.

Finanční plnění do půl milionu

Pojistné plnění totiž funguje dokonale. Maximální pojistná částka, která lze pro toto pojištění sjednat je 500.000 Kč. To už je slušná částka, která by měla refundovat zaměstnavateli veškerou škodu. Co je ale mnohem příjemnější, samotného pojištěnce to bude stát pouze symbolickou bankovku. Je-li sjednáno v pojistné smlouvě, limit spoluúčasti je totiž maximálně 5.000 Kč.

Pojištění odpovědnosti za škodu funguje i v soukromém životě. Nemusí jít nutně jen o zaměstnání. Pojištění občanské odpovědnosti se vztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu způsobenou činností, která je v občanském životě běžná a chrání spolu s pojištěným automaticky i celou jeho rodinu.

Bez spoluúčasti

Do pojištění občanské odpovědnosti totiž náleží všechny situace, které můžete způsobit v běžném životě, například vysklené okno, rozbité zboží v obchodě, vyplavení souseda nebo nešťastné zranění třetí osoby. Poskytujeme vám ochranu v případech, kdy někomu cizímu způsobíte škodu na majetku, zdraví či finanční újmu. A to platí i v případě, že škodu způsobí někdo z vašich nejbližších. Do pojištění je automaticky zahrnuta i vaše rodina a za příplatek i domácí mazlíčci.

Na rozdíl od pojištění zaměstnance se v tomto případě smlouva sjednává vždy bez spoluúčasti.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img