HomeLifeStyleKariéra i vztah. Jak si udržet obě? Stačí dodržet 5 zásad

Kariéra i vztah. Jak si udržet obě? Stačí dodržet 5 zásad

-

Někdy je složité oddělit lásku od práce a uchovat si sen o kariéře i budovat ten o rodině. Pro mnohé ženy je to volba priorit, ale mnohé vědí, že se tyto na první pohled rozdílné světy dají pěkně skloubit.

MaM 02.02.2020 11:00 žena, prodejce, kariéra, prácaFoto: Shutterstock
Mnoho mužů dnes dokáže partnerku podpořit i v kariéře, nejen v domácnosti.
Nesúperte
Není nic příjemného, ​​když se do lásky vkrade soupeření. Pokud je to dokonce na základě kariérního růstu, může to vztah dokonale položit. Mnoho mužů se cítí nedoceněných, pokud je jejich partnerka kariérní výše. Naopak ženy se cítí, že i ony mají nárok realizovat se v práci. „Netřeba však mezi sebou soutěžit naopak vytvořit prostředí pohody,“ radí vztahová Koucký Christina Young. Takové, že se jeden na druhého můžete vždy spolehnout. Jak city, tak i finančně. Vztah pak bude plnohodnotný a dokonce poroste spolu s vaší kariérou.

Prodlužte společný čas
Kariéra na druhé straně není všechno. Kompenzovat si ji ve vztahu bude třeba i společně stráveným časem. To v praxi znamená odložit mobil a být spolu. Věnovat se společným zálibám, koníčkům, nebo si jen tak ležet v náručí. Pak je jedno, kdo z vás kariérní stoupá. Pokud jste spolu dostatečně často, vybalancovat i práci i lásku.

podpořte ho
Každý má své sny a cíle. Některé nemusí být kariérní a ani finanční. Kariérista se však zdá, že jakýkoli jiný cel kromě pracovního nasazení není dostatečně ušlechtilý. Omyl. Pokud se partner touží realizovat v jiné oblasti, podpořte ho. On vás na oplátku podrží v kariéře. „Na místě je respekt, tolerance a podpora. Pak budete mít hezký vztah i úspěch v práci, „dodává Christina Young.

Buďte sami sebou
Neklamte si a nezastierajte věci. To je problém mnoha vztahů. Říkají jiné, jak to uvnitř cítí. Je dobré, abyste oba vyložili karty na stůl a věděli si říct, komu co překáží a jaký život si představuje. Uvidíte, že mnoho mužů dnes dokáže partnerku podpořit i v kariéře, nejen v domácnosti.

Buďte šťastná
Dělejte kariéru, která vás baví. Protože není horší kombinace, jak budovat kariéru zuby nehty a po práci chodit vystaven, znechucená a nešťastná. Protože to nejenže může fungovat v práci jen krátkodobě, ale dokonale vám to poškodí vztah. Partner vidí, jak vás práce ničí a vy se v ní ničíte dále. To muž ochránce nikdy nedovolí. A neměli byste si to dovolit ani sama sobě. Pokud budete šťastná, i partner vás podpoří.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img